דף הבית
אודות המרפאה
גלרייה
צוות המרפאה
סוגי הטיפולים
מאמרים
צור קשר
טיפולים כירורגיים

עקירה כירורגית

עקירה כירורגית היא עקירה מורכבת המתבצעת על ידי כירורג פה ולסת במצבים בהם לא ניתן לבצע עקירה רגילה, כמו במקרים של שן שכותרתה נשברה, או במצבים של שן כלואה בעצם או ברקמה הרכה. מרבית העקירות הכירורגיות המבוצעות הן עקירת שיני בינה כלואות. עקירות כירורגיות מבוצעות בהרדמה מקומית וכוללות חיתוך של החניכיים, הוצאת השן ותפירה. לאחר העקירה יתכנו כאבים ונפיחות מקומית אשר יפחתו בהדרגה לאחר 24 שעות. לאחר כשבוע יש לחזור למרפאת השיניים על מנת לבצע ביקורת והוצאה של התפרים.

 הרמת רצפת הסינוס והשתלת עצם

הסינוסים הינם ארבעה חללים ריקים, מעין מערות במבנה העצם הבסיסי, מלאים באוויר  ממוקמים בתוך עצמות הפנים, משני צידי האף.
לפני שמבצעים השתלות במקום שיניים אחוריות שנעקרו, יש לבצע צילום CT, שהינו צילום רנטגן תלת מימדי, לבדיקת איכות העצם ועובי העצם הקיימת. יש להיזהר בהחדרת שתלים באזורים אלו אל תוך חלל הסינוס. יש צורך בכמות מספקת של עצם שתתמוך בשתל לכל אורכו, לפחות 10 מ"מ בכדי שהשתלים יוכלו לעמוד בעומס הלעיסה לאורך שנים. לעיתים נתקל הרופא בבעיה של חסר עובי עצם באזורים אלו. אז יש צורך בפעולה של עיבוי העצם באזור ע"י השתלת עצם. עיבוי העצם ברצפת הסינוס יכולה להתבצע כשלב ראשון. משתילים עצם וממתינים כשישה חודשים. לאחר תקופת המתנה זו מתבצעת השתלת השתלים הדנטאליים. לאחר מכן צריך להמתין שישה חודשים נוספים עד לקליטת השתלים.
לפעמים, ניתן לבצע את הרמת רצפת הסינוס, השתלת העצם והשתלת השתלים הדנטאליים באותו המעמד ובכך לחסוך את תקופת ההמתנה הארוכה.
בדרך כלל משתמשים בתחליף עצם המגיע בצורת גרגרים. הם מונחים באזור המיועד. עם הזמן, תאי הגוף מחליפים את העצם המושתלת בעצם חדשה. ניתן גם להשתמש בעצם ממקור עצמי, למשל מאזור הסנטר.