דף הבית
אודות המרפאה
גלרייה
צוות המרפאה
סוגי הטיפולים
מאמרים
צור קשר
מהי נסיגת חניכיים?
נסיגת חניכיים היא התהליך בו שולי הרקמה הרכה והעצם התומכת הצמודים אל השיניים נסוגים  וחושפים יותר מחומר השן. נסיגת חניכיים היא אחד הסימנים למחלת חניכיים. כאשר קיימת נסיגה של הרקמה הקשה נוצרים "כיסים" בין השיניים ורקמת החניכיים, אשר מקלים על חיידקים גורמי מחלות להצטבר במקום. אם נסיגת חניכיים אינה מטופלת עלולים להיווצר נזקים חמורים למערכת התמיכה של השיניים עד לאובדן שיניים.
נסיגת חניכיים היא בעיה דנטאלית נפוצה. רוב האנשים אינם יודעים שהחניכיים שלהם נסוגות מאחר שזהו תהליך שקורה בהדרגה. הסימן הראשון לנסיגת חניכיים הוא בדרך כלל רגישות של השיניים או שאחת השיניים נראית גדולה יותר מהשאר, וזאת משום שחלק גדול יותר מהשן חשוף. לעתים ניתן לחוש בבליטה בתחתית השן, ממש מתחת לקו החניכיים.
 

לא מומלץ להזניח נסיגת חניכיים. אם אתם חושבים שאתם סובלים מנסיגה מומלץ שתקבעו תור לרופא השיניים שלכם. כיום יש טיפולים אשר יכולים לשפר את מצב החניכיים ולמנוע נזק נוסף. קיימים מספר גורמים אשר עלולים לגרום לנסיגת חניכיים, והם:
 

מחלות חניכיים - מחלות חניכיים נובעות מזיהומים בחניכיים אשר פוגעים ברקמת החניכיים הרכה ובעצם התומכת שמחזיקה את השיניים במקום. מחלת חניכיים היא הסיבה העיקרית לנסיגת חניכיים.
 

צחצוח אגרסיבי - אם אתם מצחצחים את שיניכם בעוצמה חזקה מדי או בדרך הלא נכונה, יגרום לפציעה חוזרת של החניכיים שתוביל בסופו של דבר לנסיגת חניכיים.
 

תחזוקה לקויה של היגיינת הפה - צחצוח לא נכון ואי שימוש באביזרים דנטאליים מתאימים מביאים להצטברות פלאק ולאבנית.